Kas yra droselio padėties jutiklis?

Kas yra droselio padėties jutiklis ir kodėl svarbu, kad jis tinkamai veiktų? Droselio padėties jutiklis (TPS) yra esminė jūsų automobilio degalų valdymo sistemos dalis, kurios užduotis yra užtikrinti, kad į jūsų variklį būtų nukreiptas tikslus oro ir degalų mišinys. Šis jutiklis veikia kartu su kitais jutikliais, kad optimizuotų pagreitį, kreiserinį greitį ir degalų taupymą. Norint, kad jūsų transporto priemonė veiktų sklandžiai, labai svarbu pakeisti sugedusį TPS. Bet kas yra droselio padėties jutiklis ir kaip atpažinti, kada jis gali būti sugedęs?

TPS bėda

Gamintojai paprastai deda droselio padėties jutiklį ant droselio vožtuvo veleno, kad galėtų stebėti jo padėtį. Variklio valdymo blokas (ECU) renka TPS duomenis, kad optimizuotų transporto priemonės veikimą.

Sugedęs droselio padėties jutiklis neįvyksta be įspėjimo. Kai kurie įspėjamieji ženklai yra šie:

 • Įsijungia skydelio lemputė. Kai TPS veikia nesąžiningai, ECU prietaisų skydelyje parodo įspėjimą. Diagnostikos įrankis padės nustatyti, ką signalizuoja variklio patikros lemputė.
 • Jūsų automobilis dreba ir dreba. Sugedus TPS, jūsų automobilis gali drebėti taip, lyg jo variklis.
 • Pagreitis nereaguoja. Paspauskite pedalą prie metalo ir turėtumėte akimirksniu gauti atsakymą. Bet ne tada, kai TPS yra blogas arba sugenda. Tačiau tai nereiškia, kad jūsų automobilis nejudės į priekį. Iš tiesų, ECU gali suaktyvinti „šlubavimo namų“ režimą, kuris leidžia ištraukti transporto priemonę iš eismo ir nuvažiuoti į kelio pusę.
 • Variklis užgęsta arba šokteli. Vietoj visiško gedimo TPS gali sukelti variklio užgesimą arba padidėjimą, kai jutiklis bando siųsti tinkamą degalų ir oro mišinį.
 • Degalų taupymas mažina. Kartais, kol TPS neparodo kitų gedimo požymių, pastebėsite, kad jūsų automobilio degalų ekonomija patyrė tiesioginį smūgį. Tiksliau, jūsų transporto priemonė sunaudos daugiau degalų, nes variklis dirba sunkiau, kad kompensuotų sugedusį TPS.
 • Kas yra droselio padėties jutiklis?

  TPS sprendimas

  Kai diagnozuosite problemą, sprendimas yra paprastas: pakeiskite droselio padėties jutiklį. Laimei, tai yra darbas, kurį galite atlikti patys.

  Suradę TPS, prieš išimdami jutiklio elektros jungtį, atjunkite neigiamą akumuliatoriaus gnybtą. Tada atsuktuvu atsukite jutiklio tvirtinimo varžtus, tada pakelkite jutiklį. Pakeiskite seną jutiklį nauju, tada atlikite ankstesnius veiksmus. Norint pasiekti optimalų rodmenį, gali reikėti sureguliuoti jutiklio varžtus naudojant voltmetrą.

  TPS Takeaway

  Kai droselio padėties jutiklis atlieka savo darbą, jūsų automobilis turėtų sklandžiai įsibėgėti ir išlaikyti optimalias degalų sąnaudas. Bet kai nepavyksta, tai tampa saugos problema – problema, kurią turite išspręsti iš karto.

  Peržiūrėkite visus degalų ir išmetamųjų teršalų produktus, prieinamus NAPA Online, arba pasitikėkite viena iš mūsų 17 000 NAPA AutoCare vietų, kad atliktumėte įprastinę priežiūrą ir remontą. Norėdami gauti daugiau informacijos apie droselio padėties jutiklius, pasikalbėkite su išmanančiu ekspertu vietinėje NAPA AUTO PARTS parduotuvėje.