Kaip apskaičiuoti mylias už galoną

Kai perkate savo automobilį, lango lipdukas nurodo jo degalų sąnaudas tiek mieste, tiek užmiestyje. Šie langų lipdukų numeriai pagrįsti geriausiu atveju ir realiame pasaulyje gali skirtis. Tačiau laikui bėgant ta degalų ekonomija gali sumažėti, jei kyla problemų dėl kurio nors jūsų automobilio veikimo aspekto. Todėl svarbu reguliariai tikrinti savo automobilio degalų sąnaudas, kad būtų galima rasti bet kokių galimų problemų. Jei jūsų automobilio rida yra mažesnė nei įprastai, tai gali reikšti, kad jam reikia priežiūros ar remonto. Norėdami nustatyti transporto priemonės degalų naudojimo efektyvumą, turėsite išmokti apskaičiuoti mylias už galoną.

Kaip apskaičiuoti mylias už galoną

Norėsite kas mėnesį tikrinti savo automobilio degalų sąnaudas. Norėdami apskaičiuoti degalų ridą, atlikite šiuos veiksmus:

Kaip apskaičiuoti mylias už galoną

 • Užpildykite baką. Apsilankykite degalinėje, nuimkite automobilio kuro dangtelį ir užpildykite baką. Jei norite tikslaus rezultato, būtina pradėti nuo pilno bako dujų.
 • Įrašykite savo automobilio dabartinę ridą. Tada turėsite įrašyti esamą automobilio odometro rodmenį. Užrašykite rida, rodoma pagrindiniame automobilio odometre. Jei jūsų automobilis turi kelionės odometrą, turite paprastesnę alternatyvą. Galite tiesiog iš naujo nustatyti kelionės odometrą į nulį.
 • Nuvažiuokite keletą mylių ant savo automobilio. Važiuokite automobiliu kaip įprastai ir leiskite degalams išeikvoti iki pusės degalų bako. Kad matavimas būtų kuo tikslesnis, leiskite degalams nuleisti kuo mažiau, tačiau būkite atsargūs, kad nepritrūktų dujų.
 • Vėl užpildykite. Dar kartą apsilankykite degalinėje ir užpildykite savo automobilio baką. Užsirašykite galonų dujų, kurių prireikė užpildyti baką, skaičių.
 • Išsiaiškinkite savo paskutinės kelionės rida. Tada turėsite apskaičiuoti mylių skaičių, kurį nuvažiavote nuo pradinio pildymo. Jei dirbate su skaičiais iš pagrindinio automobilio odometro, užrašykite esamą automobilio ridą ir atimkite ją iš ridos, kuri buvo rodoma matuoklyje, kai šio projekto pradžioje į baką įpylėte dujų. Taip sužinosite, kiek mylių nuvažiavote nuo pirmojo apsilankymo degalinėje. Jei jūsų automobilyje yra kelionės odometras ir paskutinio pildymo metu jį nustatėte į nulį, galite tiesiog įrašyti kelionės odometro esamą ridą, kad gautumėte nuvažiuotas mylias nuo pradinio pildymo.
 • Apskaičiuokite savo automobilio mylias už galoną. Dabar, kai turite visus reikiamus duomenis, laikas apskaičiuoti automobilio degalų ridą. Padalinkite mylias, nuvažiuotas nuo paskutinio pildymo, iš galonų skaičiaus, kurio prireikė užpildyti baką per paskutinį sustojimą degalinėje. Skaičius, kurį baigiate, yra jūsų automobilio vidutinis mylių už galoną skaičius.
 • Pavyzdžiui, štai kaip apskaičiuoti mpg kelionės metu. Jei pripildėte degalų baką ir nuvažiavote 200 mylių, tada vėl pripylėte 10 galonų degalų, vidutiniškai kelionėje būtumėte 20 mpg. Dabar žinote, kiek mylių yra galone jūsų konkrečiai transporto priemonei.

  Sverto technologija

  Jei turite naujesnę transporto priemonę, borto kompiuteris gali atsakyti, kiek mylių nuvažiuos galonas degalų. Šiuolaikinės transporto priemonės stebi kiekvieną degimo proceso etapą – nuo degalų srauto iki degimo švarumo. Sudėtingų skaičiavimų derinys ECU gali tiksliai pasakyti, kiek degalų bet kuriuo metu sudegina variklis. Paprastai ši funkcija yra skaitmeninio prietaisų skydelio ekrano dalis. Informacijos rodymo parinkčių ieškokite savo transporto priemonės savininko vadove. Turėtumėte turėti galimybę pasirinkti galimybę peržiūrėti vidutines degalų sąnaudas ir galimas net momentines degalų sąnaudas. Momentinė degalų ekonomija nurodo, kiek mylių iki galono jūsų transporto priemonė tuo metu sunaudoja, ir ji greitai skirsis priklausomai nuo droselio įvesties ir transporto priemonės greičio. Tai gali būti naudinga, jei bandote maksimaliai taupyti kurą, nes tai leidžia keisti droselį ir greitį, kartu pranešant, kada sudeginate daugiausiai degalų.

  Naudokite vidutines mylias už galoną problemoms nustatyti

  Staigus degalų ridos sumažėjimas gali reikšti problemą, susijusią su jūsų automobilio veikimu, pvz., blogas deguonies jutiklis, uždegimo žvakės, vakuumo nuotėkis arba degalų purkštukai. Jūsų rida taip pat gali nukentėti, jei jūsų automobilio padangų slėgis netinkamas arba ratai, kuriuos reikia sureguliuoti. Jei jūsų degalų rida staiga sumažėja, turėtumėte skirti laiko diagnostikos seansui arba susitarti su vietine NAPA AutoCare vieta.

  Naudodami šiuos veiksmus, norėdami reguliariai tikrinti savo automobilio vidutinį mylių per galoną skaičių, gausite vertingos įžvalgos apie transporto priemonės veikimą. Tai gali suteikti informacijos, reikalingos tam tikroms su našumu susijusioms problemoms nustatyti, kad galėtumėte jas greitai išspręsti. Žinojimas, kiek mylių galone degalų gali nuvažiuoti jūsų transporto priemonė, taip pat naudinga bandant subalansuoti vairavimo poreikius ir degalų sąnaudas. Kai jūsų automobilis veikia maksimaliai efektyviai, galite pakoreguoti savo vairavimo įpročius, kad sumažintumėte degalų sąnaudas.

  Patikrinkite visus „NAPAOnline“ prieinamus dujų dangtelius arba pasitikėkite viena iš 17 000 „NAPA AutoCare“ vietų, kad atliktumėte įprastinę priežiūrą ir remontą. Norėdami gauti daugiau informacijos apie degalų taupymą, pvz., sužinoti mylių skaičių degalų galone, pasikalbėkite su išmanančiu ekspertu vietinėje NAPA automobilių dalių parduotuvėje.