Kada reikia išleisti stabdžius?

Kalbant apie svarbiausius komponentus, jūsų stabdžių sistema yra sąrašo viršuje. Kad ir kaip greitai eitumėte, turite sugebėti sustoti pagal poreikį. Transporto priemonių stabdžių sistemos yra hidraulinės, o tai reiškia, kad jos veikia stumdamos suslėgtą skystį. Jei sistemoje yra oro burbuliukų, slėgis bus mažesnis, stabdžiai bus švelnūs ir sustojimai ilgesni. Bet tai tik pradžia. Be priežiūros automobilis gali išvis nesustoti.

Nors galite tai išspręsti, taip pat yra būdas to išvengti. Pažiūrėkime, kada ir kaip išleisti stabdžius.

Kada reikia išleisti stabdžius?

Kada ištuštinti stabdžius

Pirma, jūs tikrai nekraujuojate stabdžių – iš stabdžių sistemos išleidžiate skystį ir orą, taip pašalindami oro burbuliukus, kurie galėjo susidaryti prieš įpildami šviežio stabdžių skysčio.

Štai kada turėtumėte išleisti stabdžius:

 • Kai jūsų stabdžiai pradeda jaustis suspausti.
 • Kai sustojimai užtrunka ilgiau ir jautiesi mažiau tikras.
 • Jei radote nuotėkį. Dėl nutekėjimų gali ne tik išleisti skystį, bet ir orą. Vienintelis būdas įsitikinti, kad sistemoje nėra oro burbuliukų, yra pašalinti stabdžius pašalinus nuotėkį.
 • Jei keičiate susidėvėjusias stabdžių trinkeles, dėl kurių oras gali patekti į pagrindinį cilindrą. Stabdant susidėvėjusiomis trinkelėmis reikia daugiau stabdžių skysčio, kuris išleidžia rezervuarą ir sukuria erdvę orui.
 • Jei pakeisite rotorius ar trinkeles. Saugumo sumetimais atliekant bet kokį stabdymo darbą turi būti išleidžiamas stabdys.
 • Kartą per metus kaip geros profilaktinės priežiūros dalis.
 • Kaip ištuštinti stabdžius

  Visiems keturiems stabdžių išleidimo metodams reikės atsuktuvo Torx varžtams (atpažįstamas pagal šešiakampį griovelį jų galvutėje), kiek reikia šviežio stabdžių skysčio ir talpyklos senam skysčiui laikyti.

  Štai keturi stabdžių nuleidimo būdai:

 • Gravitacija: Padėkite indą po oro išleidimo varžtu, atidarykite varžtą ir leiskite gravitacijai pritraukti seną skystį į talpyklą. Pasiruoškite tam tikram valymui vėliau. Tas skystis nenukris tiesia linija; Vietoj to, jis nuleis dalis tarp oro išleidimo varžto ir talpyklos.
 • Rankinis : Padėkite indą po oro išleidimo varžtu ir atidarykite jį, kol kitas asmuo lėtai stumia ir atleidžia stabdžių pedalą, išstumdamas skystį ir orą. Sklandžiai įjunkite stabdžius, kad nesusidarytų daugiau oro burbuliukų, kurie gali užsitęsti ir užteršti naują skystį. Atidžiai stebėkite, ar išeinantis skystis nėra putotas – tai ženklas, kad susidaro nauji oro burbuliukai.
 • Slėgis: vėl pakiškite indą po oro išleidimo varžtu ir atidarykite. Tada naudokite suslėgto stabdžių skysčio baką prie pagrindinio cilindro, kad skystį ir orą išstumtumėte per sistemą ir išstumtumėte į baką.
 • Vakuuminis : taikant šį metodą, atidarę oro išleidimo varžtą, pritvirtinkite vakuuminį oro išleidiklį. Jis ištraukia skystį ir orą į pritvirtintą talpyklą.
 • Kad ir kaip bevažiuotumėte, stabdžių oro išleidimas iškilus problemai arba atliekant reguliarią techninę priežiūrą padeda užtikrinti, kad jūsų stabdžių sistema veiktų geriausiai ir apsaugotų jus bei jūsų keleivius.

  Patikrinkite visą NAPA Online prieinamą stabdžių skystį arba pasitikėkite viena iš mūsų 17 000 NAPA AutoCare vietų, kad atliktumėte įprastinę priežiūrą ir remontą. Norėdami gauti daugiau informacijos apie oro išleidimą iš stabdžių, pasikalbėkite su išmanančiu ekspertu vietinėje NAPA AUTO PARTS parduotuvėje.