Ar sugedo jūsų automobilio radiatoriaus ventiliatorius? 3 bendrieji ženklai

Automobilio radiatoriaus ventiliatorius turi vieną labai svarbų uždavinį – užtikrinti, kad per variklio radiatorių patektų kuo daugiau oro. Tai padeda užtikrinti, kad jūsų variklis galėtų palaikyti saugią ir stabilią temperatūrą, nesvarbu, kaip greitai važiuojate ar įkaista išorinė temperatūra.

Kai ventiliatorius pradeda veikti, svarbu greitai judėti, kad išvengtumėte galimos žalos jūsų automobiliui. Patikrinkite šiuos tris įprastus požymius, kad laikas pakeisti ventiliatorių.

1. Temperatūros šliaužimas tuščiąja eiga arba lėtai važiuojant

Jei sėdėdami eisme, stovėdami arba labai lėtai važiuodami per užraktą pradėjote pastebėti, kad automobilio temperatūros matuoklis yra arčiau raudonos nei įprastai, tai paprastai yra ženklas, kad jūsų automobilio radiatoriaus ventiliatorius neįsijungia. Ventiliatoriai ypač svarbūs, kai važiuojate nepakankamai greitai, kad per radiatorių judėtų pakankamai oro, kad viskas būtų vėsu, o jei ventiliatorius neįsisuka automobiliui sėdint, variklio temperatūra gali greitai pakilti. Patraukite į saugią vietą, atidarykite gaubtą ir stebėkite, ar ventiliatorius įsijungia per 5–10 minučių, kai variklis šiltas ir artėja prie raudonos spalvos. Nedėkite rankų ar veido prie ventiliatoriaus, nes jis gali netikėtai apsisukti, o peiliukai yra aštrūs ir pavojingi.

2. Perdegęs saugiklis

Dauguma šiuolaikinių transporto priemonių naudoja elektromobilio radiatoriaus ventiliatorių, kuris įsijungia pasiekus tam tikrą variklio temperatūrą. Kartais, kai elektros variklis pradeda susidėvėti, sugenda arba kyla problemų dėl blogų laidų, perdegs ventiliatoriaus relę valdantis saugiklis. Jei transporto priemonės saugiklių skydelyje pastebėjote perdegusį saugiklį, pirmiausia reikia jį pakeisti. Jei jis vėl pučia, tai rodo rimtesnę problemą, dėl kurios gali reikėti pakeisti ventiliatorių.

Ar sugedo jūsų automobilio radiatoriaus ventiliatorius? 3 bendrieji ženklai

3. Triukšmingas ventiliatorius

Daugelyje senesnių transporto priemonių yra mechaninė sankaba, skirta automobilio radiatoriaus ventiliatoriui įjungti, o tam, kad suktųsi, naudojamas skriemulys, varomas diržu. Jei sankaba susidėvi, ventiliatorius gali nuolat suktis, net kai to nereikia, o tai bus gana pastebima. Visą variklio veikimo laiką iš po gaubto girdėsite stiprų ventiliatoriaus triukšmą. Jei pastebite, kad jūsų ventiliatorius nuolat įjungtas, apsilankykite vietiniame NAPA AutoCare, kad sutaisytumėte arba pakeistumėte sankabą, kol nebus problemų.

Jūsų transporto priemonės aušinimo sistema yra vienas iš svarbiausių jos komponentų, todėl jos sklandus veikimas turėtų būti priežiūros prioritetas.

Peržiūrėkite visus šildymo ir vėsinimo produktus, pasiekiamus NAPA Online, arba pasitikėkite viena iš mūsų 17 000 NAPA AutoCare vietų, kad atliktumėte įprastinę priežiūrą ir remontą. Norėdami gauti daugiau informacijos apie galimų automobilio radiatoriaus ventiliatoriaus problemų sprendimą, pasikalbėkite su išmanančiu ekspertu vietinėje NAPA AUTO PARTS parduotuvėje.