Ar jūsų 4WD lemputė mirksi? Nepanikuokite! Štai kas vyksta

Ar kada nors matėte mirksinčią 4WD lemputę (ar panašią 4 × 4 lemputę) savo prietaisų skydelyje ir iš karto pradėjote nerimauti, kad jums gali būti atliktas didžiulis remontas? Niekada nėra geras ženklas, kai užsidega įspėjamoji lemputė, tačiau nebūtinai tiesa, kad jūsų keturių ratų pavaros sistema sugedo.

Peržiūrėkite šiuos tris scenarijus, kurie gali nutikti jūsų transporto priemonei, kai mirksi ši 4 × 4 lemputė.

Ar jūsų 4WD lemputė mirksi? Nepanikuokite! Štai kas vyksta

1. Perkaitęs perdavimo dėklas

Visureigiuose ir krosoveriuose su lengvąja keturių ratų pavaros sistema, kuri neturi žemo diapazono pavarų dėžės, dizaino specifikacijos neapima ekstremalesnių vairavimo situacijų, tokių kaip gilus purvas, slinkimas uolomis ar stiprus sniegas. Jei pastebėsite, kad sukasi ratai nejudėdami į priekį arba įstrigote taip, kad negalite pajudėti, toliau spausdami dujas jūsų transporto priemonės perdavimo dėžėje gali susidaryti daug šilumos.

Perdavimo dėžė yra tai, kas padalija galią tarp priekinės ir galinės ašių. Jei jis perkais, jis gali nebeveikti pagal specifikacijas, todėl mirksės 4WD lemputė. Kartais mirksinti lemputė reiškia, kad pati sistema išjungta, kol gali atvėsti. Norint tiksliai sužinoti, ką šioje situacijoje reiškia mirksinti lemputė, naudinga perskaityti savininko vadovą.

2. Jutiklio gedimas

Jūsų transporto priemonės keturių varančiųjų ratų sistema remiasi informacija iš jutiklių ir jungiklių tinklo, kurie jai pasako viską nuo droselio padėties iki rato greičio iki transmisijos greičio iki fizinių komponentų vietos. Jei vienas ar keli iš šių jutiklių ar jungiklių neveikia tinkamai – nepateikia duomenų arba perduoda rodmenis, kurie gerokai neatitinka normos – dėl to jūsų prietaisų skydelyje gali mirksėti 4WD lemputė. Prieš darydami prielaidą, kad tai yra perdavimo dėklo problema, verta pasikalbėti su savo mechaniku, ar galbūt matote blogą jutiklį. Kai kuriuos jutiklius ir jungiklius gali reikėti įkasti į perdavimo dėklą, kad juos būtų galima pakeisti, o kiti gali būti išdėstyti išorėje, kad būtų lengviau pasiekti.

3. Sistema veikia normaliai

Dažnai mirksi 4WD lemputė nėra priežastis nerimauti, nes tai tiesiog reiškia, kad sistema veikia taip, kaip numatyta. Transporto priemonėse, kuriose keturių ratų pavara įjungiama tik esant reikalavimui, t. Tam tikra prasme tai panašu į jūsų prietaisų skydelyje esančius stabilumo kontrolės arba traukos kontrolės žibintus, kurie taip pat šviečia, kai suveikia atitinkamos jų sistemos.

Kai pamatysite, kad jūsų prietaisų skydelyje užsidega 4WD piktograma, svarbu nepanikuoti. Atlikite šiuos trikčių šalinimo veiksmus, kad sužinotumėte, į kokią situaciją gali patekti jūsų transporto priemonė. Jei susiduriate su rimtomis problemomis, visada pravartu kreiptis į mechaniką, kad jis pateiktų profesionalią nuomonę.

Peržiūrėkite visas NAPAonline galimas pavaros dalis arba patikėkite vienai iš mūsų 17 000 NAPA Auto Care vietų, kad atliktumėte įprastinę priežiūrą ir remontą. Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, ką gali reikšti jūsų 4WD lemputė arba 4 × 4 lemputė, pasikalbėkite su išmanančiu ekspertu vietinėje NAPA automobilių dalių parduotuvėje.