Ar galite išvalyti deguonies jutiklį?

Deguonies jutiklis yra svarbi jūsų automobilio išmetamųjų teršalų kontrolės sistemos dalis. Paprasčiau tariant, deguonies jutiklis matuoja iš jūsų transporto priemonės išmetamų teršalų kiekį ir siunčia šią informaciją į jūsų automobilio valdymo kompiuterį, esantį variklyje. Jūsų automobilyje yra bent du jutikliai, o kai vienas iš jų sugenda, turite ką nors padaryti. Ar galite išvalyti deguonies jutiklį? Ne, nepaisant to, ką galbūt girdėjote ar perskaitėte, tokius jutiklius reikėtų pakeisti, kai jie sugenda.

Deguonies jutiklių nustatymas

Ar galite išvalyti deguonies jutiklį?

Tikėtina, kad nesužinosite, kad kažkas negerai su deguonies jutikliu, kol prietaisų skydelyje pasirodys avarinis kodas. Priešingu atveju jūsų automobilis gali prastai veikti ir pastebimai sumažės degalų efektyvumas.

Deguonies jutiklių skaičius priklauso nuo variklio tipo. Paprastai skersiniuose keturių cilindrų varikliuose rasite du jutiklius – vienas yra prieš srovę, kitas – pasroviui. Eiliniai keturių cilindrų varikliai, eiliniai šešių ir V6 bei V8 varikliai turi po tris jutiklius, po vieną kiekviename variklio bloke, o trečią pasroviui. Skersai sumontuoti V6 ir V8 varikliai turi keturis jutiklius, įskaitant po vieną kiekviename krante, po vieną pasroviui ir ketvirtą variklio gale.

Tereikia vieno sugedusio deguonies jutiklio, kuris sukeltų problemų jūsų automobiliui. Taigi, turite nustatyti, kuris jutiklis yra sugedęs.

Pakeiskite, nevalykite

Galbūt internete radote informacijos, kaip išvalyti deguonies jutiklį. Paprastai šios instrukcijos yra gana išsamios, paaiškinančios, kaip atsargiai išimti jutiklį, patepti valymo priemone ir grąžinti įrenginį į ankstesnę vietą.

Tačiau ši informacija yra klaidinanti, nes deguonies jutikliai skirti pakeisti, o ne valyti. Nė vienas automobilių gamintojas nepalaiko valymo jutiklių. Tiesą sakant, visada rizikuojate panaikinti garantiją, jei bandysite išvalyti jutiklį ir vėliau kažkas negerai. Jei pastebėsite, kad jūsų automobilyje yra sugedęs deguonies jutiklis, štai kaip galite jį pakeisti.

Išbandykite savo deguonies jutiklį

Deguonies jutiklių efektyvumas gali būti išbandytas. Tai veikia taip, kad naudojamas skaitmeninis voltmetras ir galinis zondas. Apžiūrėję aplinkinius laidus ir atmetę kaip galimą problemą, užveskite automobilį ir leiskite jam važiuoti, kol variklio išmetamųjų dujų temperatūra pasieks bent 600 laipsnių pagal Farenheitą.

Tada voltmetras ir galinis zondas naudojami tam tikromis sąlygomis išmatuoti nustatytą taškų skaičių. Kaip galite įsivaizduoti, deguonies jutiklio bandymams dažnai pasitelkiami patyrę mechanikai. Tai taip pat užtikrins, kad bus nustatytas ir pakeistas tinkamas sugedęs deguonies jutiklis, taip sutaupant pinigų.

Ar galite išvalyti deguonies jutiklį? Taip, techniškai galite. Tačiau tai nerekomenduojama, nes komponentas turi būti pakeistas iškilus problemai. Deguonies jutiklio valymas reikalauja daugiau darbo nei komponento keitimas, o nustačius detalės vietą ir patikrinus, ar ji efektyviai veikia, jo keitimas suteikia ramybės ateičiai.

Peržiūrėkite visas reles, jutiklius ir jungiklius, pasiekiamus NAPA Online, arba pasitikėkite viena iš mūsų 17 000 NAPA AutoCare vietų, kad atliktumėte įprastinę priežiūrą ir remontą. Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, kaip pakeisti automobilio deguonies jutiklius, pasikalbėkite su išmanančiu ekspertu vietinėje NAPA AUTO PARTS parduotuvėje.