Ar Galima Rūkyti Kaljaną Viešoje Vietoje?

Jei esate kaljano rūkymo entuziastas, tada rūkyti kaljaną draugų kompanijoje gali būti nepakartojama patirtis. Atšilus orams galbūt svarstote, ar galite tai daryti kokiame nors miesto parke. Galbūt kyla klausimas, ar šis malonumas neužtrauks bėdų. Taigi, pabandykime, atsakyti į jums rūpimus klausimus.

Kaljano rūkymas viešose uždarose patalpose:

Remiantis narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento teikiama informacija, turite žinoti, kad kaljano rūkyti viešose uždarose erdvėse, pvz., kavinėse ir baruose, negalima. Jei yra rūkoma kavinėse ar baruose, tada yra pažeidžiamas draudimas vartoti tabako gaminius viešojo maitinimo vietose. Kaljaną rūkyti galima baruose tik tuo atveju, jei toks baras yra įrengtas ir teisiškai įregistruotas kaip cigarų / pypkių klubas. Tačiau tokiuose kaljanų baruose, greičiausiai savo kaljano rūkyti negalėsite, nes tokie barai turi savo naudojamus kaljanus.

Kaljano rūkymas viešose atvirose erdvėse:

Lietuvoje rūkyti atvirose viešose vietose leidžiama, ne išimtis ir kaljano rūkymas. Remiantis narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento teikiama informacija, tabako kontrolės įstatymas nedraudžia rūkyti nei atvirose viešose vietose, nei žaidimų aikštelėse, tačiau turėtumėte būti sąmoningi ir nerūkyti matant vaikams. Rūkyti kaljaną ar cigaretę nedraudžiama gatvėje arba sėdint ant suoliuko, tačiau turėtumėte būti atsakingi ir nerūkyti ne tik prie vaikų, bet ir nėščiųjų, nes visi puikiai žinome apie pavysių dūmų žalą. Svarbu žinoti, kad skirtingos savivaldybės gali nustatyti atskirus draudimus rūkyti, todėl turėtumėte atidžiau tuo pasidomėti.